Lifestyle

VÍKENDOVÝ HOROSKOP: Lvi budou myslet na Vánoce, Střelce čekají vyhrocené emoce

Je před námi poslední listopadový víkend! A protože je Venuše v opozici s Uranem, bude to velmi zajímavé a můžete být rozčarovaní. U některých mohou zavládnout frustrované pocity, jiní budou prožívat nezávislost v milostném životě. Hvězdy vám prozradí, co čeká, právě vaše znamení, o tomto víkendu! Přečtěte si VÍKENDOVÝ HOROSKOP!


Kniha nemusí být jen ke čtení. Vydavatelé nabízejí tvořivé publikace pro děti i seniory

Tvořivé zapojení dětí i seniorů umožňují podle autorů i vydavatelů publikace s vyškrabávacími obrázky, hrami nebo omalovánkami. Seniory, kteří mají kvůli pandemii koronaviru omezené možnosti kontaktů, mohou potěšit publikace, do kterých lze třeba zapisovat vzpomínky. ČTK to řekli oslovení autoři nebo vydavatelé takových knih.


MICHELLE OBAMA: Silná žena a ještě silnější příběh

Díky barvy pleti se s manželem Barackem zapsali do dějin USA, jako první prezidentský manželský pár afroamerického původu. Když si přečtete její memoáry Můj život zjistíte, že to spravedlivé není. Tato inteligentní, vzdělaná, a empatická žena by byla výjimečná i jako Evropanka, Asiatka, Indiánka nebo Avatar.


Zlato, kam se podíváš: Luxusní hotel vše pokryl drahým kovem. Od jídla po záchody

Otevřou se zlaté dveře, na zlatém nádobí vám přinesou pozlacené steaky, načež se proces završí na pozlacené toaletě. Řeč je o hotelu Hanoi Golden Lake, který se nesnaží luxus, který nabízí, nijak skrýt.


Alpské země se chystají na zimní sezonu během koronaviru, Itálie předložila plán

V Polsku v nadcházející zimní sezoně budou moci při dodržování přísných hygienických předpisů fungovat lyžařské vleky a lanovky. Dnes to oznámil vicepremiér Jaroslaw Gowin. Milovníci zimních sportů ale musejí počítat s tím, že až do půlky ledna se na horách nebudou moci ubytovat, penziony a hotely budou muset mít kvůli protikoronavirovým opatřením nadále zavřeno.


Zuzana Klingrová: Cvičení jógy může vaším úzkostem dát konečně stopku

Jak se v období nejistoty, strachu a stresu nezbláznit? Cvičte jógu! Možná vám pomůže víc než dobrý psychoterapeut.


Originální dětské pokoje: Stylové bydlení už od dětství

Všeobecně se ví, že prostředí, ve kterém děti vyrůstají, je ovlivňuje. A tak se většina rodičů snaží vytvořit v dětském teritoriu podmínky maximálně prohlubující jejich kreativitu a intelekt. Podívejte se s námi na originální řešení dětských pokojů, věříme, že i leckterý dospělý by si takový pokoj užil i teď. Tepee pro indiány Kdo by si rád nehrál […] The post Originální dětské pokoje: Stylové bydlení už od dětství appeared first on HomeInCube.


Češi nakupují lyžařské zájezdy na jarní prázdniny. Jestli areály otevřou nikdo neví

Češi kupují lyžařské zájezdy především na hlavní zimní sezonu a jarní prázdniny. Vzhledem k pandemii i nejistotě ohledně spuštění provozu lyžařských středisek v Itálii přes Vánoce s rezervací prosincových termínů nadále vyčkávají. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi a agenturami.


Na 80 procent mládeže se málo hýbe, tvrdí WHO

Ženeva - Více než 25 procent dospělých a přibližně 80 procent mládeže má nedostatek pohybu. Uvádí to v nových doporučeních Světová zdravotnická organizace (WHO). I v době koronavirových opatření je sportovní činnost důležitá, zdůrazňuje organizace k tělesným aktivitám.


Krkonošský národní park: Za Krakonošskou zahrádkou nebo k vodopádům?

KRNAP, tady Krkonošský národní park, je nejstarším u nás. České chráněné území sousedí se stejnojmenným národním parkem v Polsku a společně vytvářejí biosférickou rezervaci zapsanou na seznamu UNESCO. Tyčí se zde nejvyšší hora České republiky Sněžka (1603 m n. m.) s kaplí sv. Vavřince, vysvěcenou roku 1681, a poštovnou Anežka, již roku 2007 symbolicky otevřel tehdejší prezident Václav Klaus.


V pátek přibylo opět méně covidu než před týdnem, PES je stále 57

pátek přibylo v Česku 4458 potvrzených případů nemoci covid-19, o 1350 méně než před týdnem. Nakažených novým typem koronavirus je aktuálně skoro 83.000 lidí a počet lidí, kteří s koronavirem zemřeli se blíží 8000. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo pro dnešek na 57 bodech, šestý den se tak drží v prostředním z pěti stupňů pohotovosti.


Kolik koronaviru člověk v těle snese? Lze to zjistit jen neetickým způsobem

Množství viru, které do vás proniklo, kolikrát jste byli nákaze vystaveni a váš zdravotní stav. Tři faktory, jež ovlivňují, jaký budete mít průběh covidu. Přesné údaje o množství ale neznáme a znát ani nebudeme. Důvod? Nelze je zjistit etickým způsobem.


Jak zazimovat balkonové rostliny, aby přežily zimu?

Zdobíte rádi terasy, balkony či zahrady rostlinami v nádobách? K jejich obrovské výhodě patří mobilita, takže je můžete jednoduše přesouvat a ozelenit s nimi i místa, kde by to jinak nebylo možné. Na zimu se jich nezbavujte ani nevyčkávejte, která rostlina přežije. Zazimujte je a ušetřete svoji peněženku jarního utrácení. Typické rostliny balkonů a teras Ve většině případů […] The post Jak zazimovat balkonové rostliny, aby přežily zimu? appeared...


Co bude až covid zmizí? Život už nikdy nebude jako dřív!

V době, kdy se svět vypořádává s koronavirem SARS-CoV-2 a spousta z nás je vytržena z rutinního života, se nemůžeme dočkat, až ochranná omezení skončí a náš život bude zase „normální“. Co je to ale normální? Nad tím se zamyslela britská televize BBC.


Vyvracíme zažité mýty: Linoleum není PVC

Linoleum patří do moderního interiéru. Jedná se o trvanlivý, anti alergenní, teplý snadno udržovatelný přírodní materiál. Jeho cesta na výsluní však nebyla bezbolestná, a to proto, že zejména některé generace mají linoleum zafixované jako nevzhlednou unifikovanou krytinu ve starších panelových bytech. Co na tom, že se jednalo o PVC, které nemá s linoleem nic společného. Kdybychom ale […] The post Vyvracíme zažité mýty: Linoleum není PVC appeared...


Čtvrtina dospělých a 80 procent mladých má nedostatek pohybu. WHO vydala doporučení

Více než 25 procent dospělých a přibližně 80 procent mládeže má nedostatek pohybu. Uvádí to v nových doporučeních Světová zdravotnická organizace (WHO). I v době koronavirových opatření je sportovní činnost důležitá, zdůrazňuje organizace k tělesným aktivitám.


Výživový hit, který milují i slavní: Znáte flexitariánství?

Chutnají vám veganská či vegetariánská jídla, ale přitom si rádi občas dáte i maso? Určitě pak stojí za zkoušku flexitariánství – výživový směr, který se stal hitem.


Babské rady na rýmu: Vyzkoušejte rýmovník i bylinky! Které vybrat?

I když se může zdát, že nás teď ohrožuje hlavně covid, stará dobrá rýma je pořád tady a čeká na svou příležitost. Navštívit praktického lékaře je v současné situaci složité, a tak se klidně může stát, že rýmě budete čelit sami. Poradíme, jak na to.


Koupelnová série Geberit Selnova: Klasicky nadčasová

Koupelnová série Geberit Selnova se vyznačuje skvělým poměrem ceny a výkonu s vysokou kvalitou, která je se značkou Geberit neodmyslitelně spjatá. Její široký sortiment, oblé i hranaté tvary, modulární nábytek, prostorově úsporné verze do malých koupelen a speciální bezbariérový sortiment nabízí řešení pro jakoukoliv situaci. Vhodné řešení Umyvadla, toalety a bidety koupelnové série Geberit Selnova existují […] The post Koupelnová série Geberit...


Zrušené vánoční trhy v Bratislavě částečně nahradí jiné akce

Vůně svařáku, vánočního punče a různých lahůdek se letos z náměstí v centru Bratislavy šířit nebude. Slovenská metropole kvůli koronaviru zrušila konání tradičních vánočních trhů. Navzdory tomu obyvatelé či návštěvníci města o atmosféru spojenou s blížícími se svátky zcela nepřijdou, vyplývá z oznámení samosprávy a dalších institucí.


I v zimě se můžete pyšnit dokonale krásnými truhlíky

S balkony a okny plných pestrobarevných květin jsme se už dávno rozloučili a květiny zazimovali. Chudé a prázdné balkony ale přímo vybízejí k zapojení trochy fantazie. Přestože se výběr květin oproti letním výrazně tenčí, můžete vytvořit zajímavé truhlíky, které okna i balkony ozdobí na další tři až čtyři měsíce. Různobarevný vřes potěší Mezi nejčastější rostliny, po […] The post I v zimě se můžete pyšnit dokonale krásnými truhlíky appeared...


Mapa: Budou letos bílé Vánoce? Historická data ČHMÚ napovídají, kam musíte vyrazit za sněhem

Za měsíc tu máme Vánoce, a tak přichází na řadu každoroční otázka, zdali budou konečně bílé. Jako vždy přitom není odpověď vůbec jednoduchá, jak už tomu...


Registrované partnerství je nyní možné pouze, pokud partnerovi hrozí smrt

To říká nové vládní opatření. Od středy jsou již povoleny svatby heterosexuálních párů do 15 lidí. Zato vstup do registrovaného partnerství se může uskutečnit pouze v případě, je-li neodkladné – například pokud by se jeden ze snoubenců nemusel odloženého sňatku dožít. Diskriminace? Ano!


K zákazu skiareálů přes Vánoce není v ČR důvod, myslí si asociace

K zákazu provozu lyžařských středisek přes vánoční prázdniny není v České republice relevantní důvod, na dotaz ČTK to uvedl ředitel Asociace horských středisek (AHS) Libor Knot. Doporučuje italskou iniciativu odmítnout. Pozornost by se podle něj měla soustředit na nastavení a uskutečnění odpovídajících bezpečnostních pravidel pro fungování horských areálů. Podmínky provozu potřebují znát střediska co nejdříve, řekl.


Poznejte krásy Brd! Pohodové podzimní výlety, které vás nadchnou

Každý pátek si lámete hlavu nad tím, kam byste s rodinou vyrazili? Výlety do přírody jsou teď ideálním řešením, jak strávit hezké chvíle a odpočinout si. Až se budete příště poohlížet po vhodném výletě, mrkněte na zajímavé tipy Brd a Podbrdska. Možností je tam víc než dost. Najdete tam trasy náročné i lehké, pro pěší i cyklisty a rovněž místa s památkami. Tak čím začnete?


VIDEO: Kuchyňské desky z keramiky. Vysoce odolné i nepřehlédnutelně krásné

Do současné moderní kuchyně se stále častěji navrhují kuchyňské desky z keramiky. A není divu. Mají skvělé vlastnosti, takže vám poslouží i desítky let. Na pracovní desku v kuchyni jsou kladeny vysoké nároky. Měly by odolat tekutinám, a to i těm agresivním, nemělo by jim vadit ostří nože, oceníme i odolnost vůči horkému hrnci či rozpálené pánvi. […] The post VIDEO: Kuchyňské desky z keramiky. Vysoce odolné i nepřehlédnutelně krásné appeared...


Island chystá revoluci v cestovním ruchu. Stane se rezervací pro bohaté turisty

Vláda v Reykjavíku letos v rámci boje proti koronaviru razantně omezila počty zahraničních návštěvníků. Teď se chystá turistům opět otevřít, v zemi budou dokonce moci pobývat šest měsíců v kuse, jak upozorňuje agentura Bloomberg.


Británie ohlásila volnější pravidla pro setkávání o vánocích

O vánočních svátcích se budou moci v Británii sejít v jednom domě členové až tří domácností. Výjimku, která bude platit od 23. do 27. prosince a výhradně v soukromí, oznámil ministr Michael Gove. Informovala o tom agentura Reuters.


Italská vláda trvá na uzavření skiareálů během zimních svátků, ozvala se i Francie

Italská vláda trvá na uzavření lyžařských areálů během vánočních a novoročních svátků. Kabinet to oznámil při jednání s předsedy krajských rad, píše dnes agentura ANSA. Regionální představitelé vládu vyzvali, aby uzavřela hranice, pokud provoz v zimních střediscích zatím nepovolí. O pravidlech, která budou platit během vánočních svátků, chce italská vláda rozhodnout do konce tohoto týdne.


Evropská komise představila nový plán: Levné léky pro všechny i v době krize

Pacienti v zemích Evropské unie by mohli mít v budoucnu jednodušší přístup k cenově dostupným lékům. Počítá s tím dnes zveřejněný plán Evropské komise, která chce v příštích letech efektivněji zajistit férovou konkurenci mezi farmaceutickými firmami a usnadnit situaci producentům generických léků. Brusel chce také pomocí výjimek z patentových pravidel docílit toho, aby na trhu bylo dostatek klíčových léčiv i v době krize.


Čemu dát přednost: Přírodním materiálům, nebo imitacím?

Při zařizování domova, si určitě budete pokládat otázku, jaké materiály zvolit. Přírodní mají jistě v domácnosti místo. Dřevo působí hřejivě a chladnější kamen či mramor zase nadčasově a elegantně. Ale čím dál oblíbenější jsou i imitace a například na sedací soupravu dáte nejspíš přednost syntetické látce s povrchovou úpravou, díky které se sedačka udržuje mnohem lépe. Je […] The post Čemu dát přednost: Přírodním materiálům, nebo imitacím?...


Nastává čas na vánoční zdobení dveří a oken: Konečně se můžete pořádně vyřádit a nedržet se při zdi

Milujete předvánoční čas, kdy se okna měst rozsvítí kouzelnými světýlky? Pak je čas popřemýšlet, jak si vyzdobíte vánočně okna a dveře. Fantazii se meze nekladou, a přestože domov více směřujete k minimalismu, nyní se nemusíte tolik upejpat a pustit uzdu fantazii – doslova se vyřádit. Užijte si to. Věnec jako symbol Vánoc Věnec rozhodně nepatří v době […] The post Nastává čas na vánoční zdobení dveří a oken: Konečně se můžete pořádně vyřádit a...


Fendi x K-Way: Luxus, který se adaptuje na extrémní podmínky

Kousek Říma, kousek Paříže. Dvě ikonické značky z evropských módních metropolí našly společné téma. Může být luxusní móda také funkční? Musí! Přesvědčte se sami s větrovkami, které vzešly ze spolupráce Fendi a K-Way.


S covidem, nebo na covid? Lékař jasně řekl, jak je to s úmrtími během pandemie v Česku

Zhruba devět z deseti lidí, kteří v pražské vinohradské nemocnici zemřou nakaženi koronavirem, umře právě v důsledku této nové infekce. ČTK to řekl lékař Viktor Kubricht, jeden ze zdejších koordinátorů péče o pacienty s nemocí covid-19. I když bezprostřední příčinou úmrtí nemusí být právě covid-19, nebýt této nemoci, nezemřeli by, dodal. Debaty o tom, jestli někdo zemřel „na covid“, anebo „s covidem“, tak podle něj příliš nedávají smysl.


Zážitek jako z Avatara. Čína se chlubí výtahem, který lidem zvedne adrenalin

Viděli jste film Avatar? A pamatujete si ještě ten dojem, který jste měli z prvního spatření jeho nadpozemské čarovné krajiny? Chcete-li si dopřát takový zážitek na zemi, musíte do Číny. Konkrétně do jednoho z nejznámějších čínských národních parků Čang-ťia-ťie, jímž se James Cameron při tvorbě své filmové scenérie inspiroval. Vhodný čas k návštěvě parku je i proto, že práce na třetím dílu Avataru se chýlí ke konci.


Francie v sobotu otevře obchody, restaurace až v lednu

Ve Francii se od soboty nově otevřou malé obchody, v polovině prosince se přidají kina, divadla a muzea. Pokud se situace kolem pandemie covidu-19 nezhorší, restaurace, bary a tělocvičny budou v provozu po 20. lednu, oznámil dnes večer v televizním projevu k národu prezident Emmanuel Macron.


AstraZeneca bude nejspíš znovu testovat svou vakcínu na covid

AstraZeneca pravděpodobně provede další globální studii posuzující účinnost její vakcíny proti covidu-19, uvedl dnes podle agentury Bloomberg výkonný ředitel společnosti Pascal Soriot. Místo rozšíření právě probíhajícího testování vakcíny ve Spojených státech by AstraZeneca zahájila novou studii zjišťující, zda nižší dávka preparátu by nefungovala lépe, než dosud používaný objem.


Koupel přímo v obýváku: Byt pro čiré potěšení

Podkrovní mezonetový byt pro samostatně žijící osobu má všechno, co si jen člověk může přát pro pohodlný a co nejpříjemnější život. Architekti více propojili jednotlivé prostory, a na 121 metrech vybudovali doslova království požitků. Při pohledu zvenku má dům sice krásnou historickou fasádu a je hezky opraven, ale čekali bychom v něm spíše staré, nepříliš praktické […] The post Koupel přímo v obýváku: Byt pro čiré potěšení appeared first on...


Závod o vakcínu proti COVID-19: seznamte se se dvanácti nejnadějnějšími kandidáty

Desítky farmaceutických firem vyvíjejí vakcínu proti koronaviru | Hledali a našli jsme dvanáct nejnadějnějších kandidátů | Kteří kandidáti jsou nejdál a které vakcíny jsou schválené?


Británie se chystá zahájit očkování proti covidu-19


Hasiči varují: Požár od adventního věnce mohou způsobit i děti či kočky

Hasiči nabádají k opatrnosti při používání adventních věnců, na kterých se bude letos zapalovat první svíčka tuto neděli. Lidé by měli být obezřetní při výběru věnce v obchodě i při nákupu svíček a dalšího materiálu, pokud si věnec vyrábějí sami.


Chladnější veranda – jaké květiny díky ní můžete pěstovat a nechat rozkvétat?

Z hlediska pohodlí uživatelů bytu je asi nejlepší drahá zateplená zimní zahrada – v létě ji posunutím stěn propojíte s exteriérem, a v zimě s šálkem čaje z běžné pokojové teploty koukáte na tu nádheru venku. Z hlediska úspěšného pěstování nejrůznějších rostlin, ať již pokojových, či těch, které většinu roku stráví venku, je ale doslova výhrou mít světlý prostor připojený k domu, […] The post Chladnější veranda – jaké květiny díky ní můžete...


Příznaky covidu-19: Jak ho odlišit od chřipky?

S příchodem zimních měsíců se lékaři každoročně připravovali na narůstající počet pacientů s chřipkou. Rozlišit její symptomy ale letos bude kvůli epidemii koronaviru obtížnější. Ačkoliv se od sebe obě nemoci výrazně odlišují, z hlediska příznaků jsou si velmi podobné.


Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci má výročí, kvůli epidemii byly oslavy zrušeny

Pouze část z plánovaných akcí se podařilo uskutečnit olomoucké radnici v souvislosti s oslavami 20 let zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Kvůli koronavirovým opatřením muselo město řadu z nich včetně plánovaných koncertů či videomappingu zrušit.


15 důkazů o tom, že všechno vypadá o dost líp čisté

Určitě to znáte, když po dlouhé době uklidíte ten bordel, co máte doma, je to jako byste se najednou ocitli na zcela novém místě! 😊


Proč nosit roušky? Mohou mít pozitivní efekt podobný očkování

I ty nejběžnější masky snižují průnik cizích patogenů do našich plic. Zároveň omezují možnost, že bychom mohli někoho nakazit svými infekčními částicemi. Podle vědců ale mohou mít další pozitivum. Mohou fungovat jako očkování.


50 m2 byt v modrém: Příjemné nadpozemské bydlení

Bydlení v loftovém bytě má obrovské kouzlo – když tu bydlíte sami nebo maximálně s partnerem. A právě v takovéto životní etapě se nachází mladík, pro kterého je vzhled domova stejně důležitý, jako mít cyklistické kolo na očích. A kam jinam v takto velkém bytě než pod schody? Do loftového bytu se mladík zamiloval takřka na první pohled. Dobrá […] The post 50 m2 byt v modrém: Příjemné nadpozemské bydlení appeared first on HomeInCube.


Do nové kolekce bot obouvá Louis Vuitton Djku a influencerku Peggy Gou

Výrazná, ležérní, urbanistická a mladistvější. Louis Vuitton pro letošní zimu předvádí ikonoklastickou kolekci obuvi, která potírá gendrové linie. V hlavní roli monogram LV a DJka a instagramová superstar Peggy Gou.


Vévodkyně Meghan POTRATILA!

Manželka britského prince Harryho potratila. Stalo se to ve chvíli, kdy přebalovala svého prvorozeného syna Archieho. Náhle pocítila Meghan prudkou křeč a spadla na zem. V nemocnici jí následně potvrdili, že přišla o druhé dítě.


Zápisník Jiřího Liebreicha: Vysoké české señoritas

Jestli mají aerolinky svého boha, vyznačuje se krutým smyslem pro humor. Loni jim sebral výnosnou hračku Boeing 737 MAX 8. Skoro to budilo dojem, že nic horšího letectví potkat nemohlo.